Zmiana terminu Biegu Podhalańskiego!

Kochani, bardzo bymy kcieli uryktować lo Wos 3 lutego mocnom podhalańskom narciarskom ścigackę, ale nima po cym. Kie ino cosik nom sypnie i bedzie po cym gonić to domy Wom znać. Teroz ino trynujcie ka sie do, bo moze jesce sie udo Wase pocynie spozytkować.

Zaplanowany na dzień 3 lutego 2024 XIII Bieg Podhalański zostaje przeniesiony na inny termin. Powodem jest brak śniegu do przygotowania trasy biegowej. Nie podajemy konkretnej daty na którą przesuwamy zawody. Termin biegu zostanie ustalony jak tylko warunki śniegowe pozwolą na przygotowanie trasy biegowej.

Tej zimy byliśmy w stanie przygotować ratrakiem trasy tylko w grudniu podczas pierwszych opadów śniegu. Na dzień 26 stycznia ratrak nie jest w stanie wjechać na trasy biegowe na lotnisku i ich przygotować ze względu na brak śniegu. W najbliższych dniach prognozowane są opady deszczu i śniegu, połączone z silnym wiatrem. W perspektywie kolejnych kilku dni nie są zapowiadane żadne opady śniegu. Z podobną sytuacją spotykają się również organizatorzy innych biegów narciarskich nie tylko w Polsce, ale i za granicą, odwoływane są nawet biegi cyklu Ski Classics.

Zapraszamy do śledzenia komunikatów na stronie internetowej www.bieg.nowytarg.pl, w których będziemy powiadamiać o panujących warunkach i wyznaczeniu nowego terminu zawodów. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie, liczymy, że opady śniegu przestaną tej zimy omijać Nowy Targ.

Ze sportowym pozdrowieniem

Jadwiga Guzik- Dyrektor XIII Biegu Podhalańskiego