Justyna Kowalczyk-Tekieli oraz 650 miłośników biegówek na XII Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II w Nowym Targu

Koniec sezonu zimowego to czas podsumowań i podziękowań😀
11 lutego 2023 r. nowotarskie lotnisko, w blasku zimowego słońca, stało się areną zmagań blisko 650 miłośników biegówek. Wielu z nich marzyło o tym, aby w walce o zwycięstwo w XII Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II pokonać niekwestionowaną królową tego sportu- Justynę Kowalczyk-Tekieli. Niestety, tym razem się nie udało. Podobnie jak w latach 2004 i 2005 zawodniczka wygrała, we wspaniałym stylu, bieg na dystansie 30 km kobiet, zdobywając główną nagrodę- 5000 zł💰 ufundowaną przez Prezesa Alior Banku❗️🥳💪🔥 Justyna Kowalczyk-Tekieli była bardzo zadowolona ze startu, więc kto wie, może Bieg Podhalański wpisze się już na stałe w jej kalendarz startów?🤔🥰 Jak sama napisała na Facebooku „Do zobaczenia! Mam nadzieję, że prędzej niż za kolejne 18 lat”- trzymamy za słowo! Wśród mężczyzn najlepszym okazał się nowotarżanin Jakub Twardowski, który również zgarnął 5000 zł💰 nagrody Prezesa Alior Banku. To pierwsza wygrana biegacza z Nowego Targu na koronnym dystansie 🥳💪🔥

Bieg na dystansie 15 km kobiet wygrała Andżelika Szyszka z Ustrzyk Dolnych. Wśród mężczyzn triumfował nowotarżanin Marcin Węgrzyn. Na dystansie 6 km, wśród kobiet pierwsza była Ewa Marszałek z Rzeszowa, a wśród panów – Piotr Michałek z Jaworzynki.

Nagrody Burmistrza Miasta Nowy Targ dla najszybszych nowotarżan zdobyli:
👉 Najszybszy nowotarżanin 30 km- Jakub Twardowski – 1000zł💰
👉 Najszybsza nowotarżanka 30 km- Joanna Soból – 1000zł💰
👉 Najszybszy nowotarżanin 15 km- Marcin Węgrzyn – 500zł💰
👉 Najszybsza nowotarżanka 15 km- Renata Król – 500zł💰

Na liście startowej nie zabrakło Słowaków, a wśród nich ekipa z zaprzyjaźnionego Kieżmarku z wiceburmistrzem na czele. Warunki śniegowe były wyśmienite, jednak obfitsze opady pojawiły się dopiero na dwa tygodnie przez zawodami, co stanowiło nie lada wyzwanie dla organizatorów. Ostatecznie warunki na trasach były idealne. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 30, 15 i 6-kilometrowym. Trasa zawodów jest jedną z najbardziej malowniczych w całej Polsce. Podczas biegu można podziwiać Tatry, Gorce, Babią Górę, rezerwat przyrody Bór na Czerwonem, czy urokliwy Biały Dunajec. Niezawodny partner biegu – firma Holmenkol, zapewniła uczestnikom zawodów bezpłatny serwis narciarski przed startem. Dla dzieci i rodziców organizatorzy przygotowali strefę zabaw, w której można było miło spędzić czas, jeżdżąc psim zaprzęgiem🐕🐕🐕🛷 grając w specjalną odmianę curlingu na śniegu🥌(wersja nieolimpijska😎😁), startując na śnieżnym torze przeszkód oraz biorąc udział w zabawach na śniegu. Na miejscu była też dostępna pyszna strefa gastronomiczna. Na mecie biegu, wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe medale, a po dekoracji rozlosowano atrakcyjne nagrody od sponsorów – zatem warto było zostać do samego końca!

🤝Składamy wyrazy wdzięczności za pomoc, zaangażowanie oraz troskę okazane podczas realizacji tego przedsięwzięcia. W organizację Biegu włączyły się samorządy Podhala, wolontariusze i ludzie dobrej woli, dzięki którym udało się zorganizować to niezwykłe przedsięwzięcie.

🤝W sposób wyjątkowy dziękujemy za sportową rywalizację tak licznie przybyłym zawodnikom i już dzisiaj zapraszamy Was za rok do Nowego Targu na XIII Bieg Podhalański – drugi co do wielkości bieg narciarski w Polsce!

🤝Szczególne podziękowania należą się firmie SALOMON, naszemu Sponsorowi Generalnemu z którym współpracujemy już 14 lat❗️😍 Salomon między innymi funduje dla uczestników wspaniałe nagrody! Mamy przecieki, że jeżeli wszystko dobrze się poukłada, to za rok będzie jeszcze lepiej! Drugi rok z rzędu jest z nami Sponsor Główny – Alior Bank, który finansowo wspiera nasze zawody oraz ufundował puchary i nagrody pieniężne w wysokości 5000 zł dla najszybszej zawodniczki i najszybszego zawodnika na dystansie 30 km. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie i liczymy na współpracę w kolejnych latach🥰

🤝Szczerze dziękujemy współorganizatorom i fundatorom nagród, do których należą: Tatrzański Związek Narciarski, Powiat Nowotarski, Powiat Tatrzański, Urząd Miasta Zakopane, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska, Urząd Gminy Poronin.

🤝Bardzo dziękujemy sponsorom imprezy, którymi w tym roku byli: Gena, Suunto, Holmenkol, Herbaciarnia Tea Time – „Wszystko dla przyjemności” z Galerii Nowotarskiej Buy&fly, Bau-Bartek, Hotel Ibis Styles Nowy Targ, Hotel Gorce w Nowym Targu, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu oraz FullLife.eu.

🤝Bieg od wielu lat wspierają Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu, Aeroklub Nowy Targ, Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, OSP Nowy Targ, OSP Szaflary, Grupa Podhalańska GOPR, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Związek Podhalan Oddział Nowy Targ, za co serdecznie dziękujemy.

🤝Dziękujemy również mediom, szczególnie tym, które objęły patronat medialny nad naszym wydarzeniem, bo dzięki nim możemy dotrzeć do tak licznie startujących uczestników.

Zapraszamy serdecznie na nasze media społecznościowe:
Facebook www.facebook.com/biegpodhalanski
YouTube www.youtube.com/@biegpodhalanski

Wyniki XII Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II
Dystans 30 km OPEN Kobiet
1. JUSTYNA KOWALCZYK-TEKIELI
2. JOANNA SOBÓL
3. EWA ARMATA

Dystans 30 km OPEN Mężczyzn
1. JAKUB TWARDOWSKI
2. PIOTR SOBICZEWSKI
3. ROBERT GLEŃ

Dystans 15 km OPEN Kobiet
1. ANDŻELIKA SZYSZKA
2. AMELIA LISZKA
3. IWONA PIEKARZ

Dystans 15 km OPEN Mężczyzn
1. MARCIN WĘGRZYN
2. BOGUSŁAW GRACZ
3. IRENEUSZ RABSKI

Dystans 6 km OPEN Kobiet
1. EWA MARSZAŁEK
2. KATARZYNA KONOWROCKA
3. AGNIESZKA TOMASZEWSKA

Dystans 6 km OPEN Mężczyzn
1. PIOTR MICHAŁEK
2. RADOSŁAW KOSZYK
3. HENRYK GAZUREK