WARUNKI ŚNIEGOWE 27.01.2023

W Nowym Targu warunki do biegania na nartach od dobrych po trudne. Dobre warunki panują w „Borze Kombinackim”. Od ostatniego przejazdu ratraka (21.01.2023) tory utrzymują się w bardzo dobrym stanie, ale pokrywa śniegu nie jest gruba. Na lotnisku warunki od trudnych po dostateczne. Dopóki nie spadnie kolejna warstwa śniegu nie przewidujemy ratrakowania tras. W poniedziałek/wtorek zapadnie decyzja czy Bieg Podhalański zostanie przesunięty na inny termin.

1️⃣ Czerwony szlak narciarstwa biegowego na lotnisku wokół rezerwatu przyrody „Bór na Czerwonem” – 14 km – warunki na szlaku od trudnych po dostateczne. W rejonie lotniska dużo przetarć i oblodzeń, w dalszej części trasy warunki trochę lepsze, miejscami utrudnienia.

2️⃣ Niebieski szlak narciarstwa biegowego z lotniska obok Rancho Lot, wzdłuż rezerwatu przyrody „Bór na Czerwonem” – czynne pierwsze 4 km od strony Nowego Targu do Szaflary „Tewikiel” – warunki na szlaku dostateczne, miejscami trudne. Na pierwszych 2 km w miejscach zalesionych jest bardzo mała pokrywa śniegu, ratrak nie wyciskał tam torów do stylu klasycznego.

3️⃣ Szlak narciarstwa biegowego w „Borze Kombinackim”- 6,5 km – warunki dobre.

🌐 Na stronie ➡️ www.biegowki.nowytarg.pl znajduje się szczegółowy opis szlaków narciarstwa biegowego w Nowym Targu

🗺️Mapę tras można znaleźć tutaj ➡️ https://bit.ly/39MEQze