Jutro startuje bieg Podhalański!

Bieg Podhalański im. Jana Pawła II to wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Polski. Kilkuset biegaczy narciarskich- amatorów i profesjonalistów zmierzy się na trzech dystansach na świetnie przygotowanych trasach, które są bardzo malownicze i prowadzą wokół rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem. Start i meta znajdują się na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy rywalizują na trzech trasach o długości 30km, 15km i 6km. Jest nam niezmiernie miło, że po 18 latach na nowotarskie lotnisko wróci Królowa nart biegowych Justyna Kowalczyk-Tekieli i wystartuje na dystansie 30km!

Zgłoszenia można dokonać jeszcze w biurze zawodów na lotnisku w Nowym Targu.

👉Biuro zawodów czynne:

✔️ 10.02.2023 r. (piątek) od 12:00 do18:00

✔️ 11.02.2023 r. (sobota) od 8:00 do 10:30

Dla wszystkich uczestników przewidziano pakiet startowy, medale oraz upominek z logo biegu. Niezawodny partner biegu firma Holmenkol zapewni uczestnikom biegu bezpłatny serwis narciarski przed startem. Na zwycięzców czekać będą puchary oraz nagrody rzeczowe i pieniężne. W tym roku zwycięzcy kategorii OPEN wśród kobiet i mężczyzn na dystansie 30km otrzymają puchar Prezesa Alior Banku, a ich konto zasili nagroda finansowa z trzema zerami w wysokości 5.000 zł!

Po raz kolejny z wielką przyjemnością zaangażowaliśmy się w partnerstwo Biegu Podhalańskiego. Chcemy mocniej akcentować promowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku w gronie rodziny i znajomych. Serdecznie zachęcamy do udziału naszych pracowników i wszystkich, którzy wysoko w priorytetach stawiają zdrowie, work-life balance i aktywizację lokalnej społeczności. Szczególnie cieszy mnie możliwość zaangażowania mieszkańców Nowego Targu, nie tylko biegaczy. Dzieci i dorośli będą mogli spędzać wspólnie czas na grach i zabawach, a także w strefie gastronomicznej obfitej w lokalne smakołyki. Bawcie się dobrze i powodzenia na trasie!” – mówi Jarosław Rybak, dyrektor Działu Komunikacji i CSR Alior Banku.

Nie zabraknie również nagród pieniężnych w kategorii OPEN na dystansie 15km oraz nagród finansowych dla najszybszej nowotarżanki i najszybszego nowotarżanina na dystansach 30km i 15km, które ufunduje Burmistrz Miasta Nowy Targ. Więcej szczegółów zdradzimy już niebawem na stronie www oraz Facebooku zawodów.

Także podczas nadchodzącej edycji zawodów, nagrody dla najlepszych między innymi ufundują Sponsor Generalny firma SALOMON, Sponsor Główny Alior Bank, sponsorzy Suunto, Gena, Holmenkol, Herbaciarnia Tea Time, Hotel Ibis Styles Nowy Targ, Hotel Gorce w Nowym Targu, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu, Full Live oraz lokalne Samorządy: Urząd Miasta Nowy Targ, Urząd Miasta Zakopane, Powiat Nowotarski, Powiat Tatrzański, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska, Urząd Gminy Poronin.

Bieg wspierają tacy sponsorzy jak Holmenkol, oraz instytucje Tatrzański Związek Narciarski, ZGZiR Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ, Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowy Targu, GOPR, OSP Nowy Targ, OSP Szaflary.

Wydarzenie będzie zorganizowane w taki sposób, by stać się atrakcyjne nie tylko dla sportowców i kibiców, ale również dla mieszkańców Nowego Targu i turystów – małych i dużych – w związku z czym przewidziano szereg dodatkowych atrakcji. Zorganizowana zostanie strefa zabaw dla dzieci i rodziców w której będzie można miło spędzić czas między innymi jeżdżąc psim zaprzęgiem, grając w curling na śniegu, startując na biegówkowym torze przeszkód lub ścigając się na sankach. Na miejscu będzie dostępna pyszna strefa gastronomiczna. Dla wszystkich uczestników biegu, po dekoracji zaplanowano losowanie nagród od sponsorów – warto zatem zostać do samego końca!